| Επωνυμία Μάρκας: | KRONZ |
| Αριθμός μοντέλου: | Ειδικότερα, οι ενδείξεις που χρησιμοποιούνται για την ανάλυση των τιμών είναι οι ακόλουθες: |
| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμα |
| Λεπτομέρειες συσκευασίας: | Polybag packing |
| Όροι πληρωμής: | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Χαρακτηριστικό | Τιμή |
|---|---|
| Εύρος Ανίχνευσης | 60-1000mm |
| Πράσινο LED | Αντικείμενο Ανιχνεύθηκε: Ανάβει, Εκμάθηση Όταν Ανιχνευθεί Αντικείμενο: Αναβοσβήνει |
| Τύπος Εξόδου R4 | 1 Αναλογική Έξοδος Τάσης 0-10V, Πάνω/κάτω |
| Υλικό | Χαλκός Νικελίου, πλαστικά εξαρτήματα, εποξειδική ρητίνη γυαλιού |
| Ακρίβεια | ±1% (ενσωματωμένη αντιστάθμιση θερμικής μετατόπισης) |
| Βάρος | 38g |
| Επαναληψιμότητα | ±0,15%F.S. |
Οι Βιομηχανικοί Υπερηχητικοί Αισθητήρες διαθέτουν ένα μοναδικό σύστημα διπλής ένδειξης LED για εύκολη παρακολούθηση της κατάστασης. Όταν ανιχνεύεται ένα αντικείμενο εντός του εύρους ανίχνευσης, το πράσινο LED ανάβει, παρέχοντας σαφή οπτική επιβεβαίωση. Κατά τη διάρκεια της διαδικασίας εκμάθησης, το πράσινο LED αναβοσβήνει για να υποδείξει την επιτυχή ρύθμιση ανίχνευσης.
Με εντυπωσιακό χρόνο αρχικοποίησης μικρότερο από 500ms, αυτοί οι αισθητήρες προσφέρουν γρήγορη απόκριση και δυνατότητες γρήγορης ανίχνευσης, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική λειτουργία και ελάχιστο χρόνο διακοπής λειτουργίας. Ο γρήγορος χρόνος απόκρισης αυξάνει την παραγωγικότητα και επιτρέπει την παρακολούθηση αντικειμένων σε πραγματικό χρόνο στη ζώνη ανίχνευσης.
Εξοπλισμένοι με νεκρή ζώνη που κυμαίνεται από 0-60mm, αυτοί οι αισθητήρες παρέχουν ακριβή και αξιόπιστη απόδοση ανίχνευσης, ακόμη και σε κοντινή απόσταση από αντικείμενα. Η ευρεία νεκρή ζώνη εξασφαλίζει ολοκληρωμένη κάλυψη και ακριβή ανίχνευση, καθιστώντας τους ιδανικούς για βιομηχανικές εφαρμογές όπου η ακρίβεια είναι απαραίτητη.
| Παράμετρος | Τιμή |
|---|---|
| Επαναληψιμότητα | ±0,15%F.S. |
| Θερμοκρασία Περιβάλλοντος | -25℃ ~+70℃ (248~343K) |
| Χρόνος Απόκρισης | 52ms |
| Ανάλυση | 0,17mm |
| Αναλογική Έξοδος Τάσης | 0-10V Πάνω/κάτω |
| Βαθμολογία Προστασίας | IP67 |
| Ρεύμα χωρίς φορτίο | ≤30mA |
| Νεκρή Ζώνη | 0-60mm |
Οι Βιομηχανικοί Υπερηχητικοί Αισθητήρες KRONZ είναι ευέλικτες συσκευές κατάλληλες για διάφορες βιομηχανικές εφαρμογές, όπως η κατασκευή, ο αυτοματισμός και η ρομποτική. Με πιστοποίηση CE και βαθμολογία IP67, παρέχουν αξιόπιστη απόδοση σε δύσκολα περιβάλλοντα.
Αυτοί οι αισθητήρες είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικοί για εφαρμογές που απαιτούν ακριβή μέτρηση απόστασης και ανίχνευση αντικειμένων, με ανάλυση 0,17mm και αναλογική έξοδο για εύκολη ενσωμάτωση στο σύστημα.